Norsk Knivforening © 2014 • Utviklet av Creation Multimedia

Resultat fra konkurranser - Konkurranseregler - Påmeldingsskjema - Dommerskjemaer

 

Premiering Norsk Knivforenings konkurranse 2016

 

Klasse A Staskniv

2. premie:

Peder Kihle Schjønsby, Skreia - Best i klassen

3. premie:

Torgeir Kittilsen, Notodden

 

 

 

 

 

 

 

Klasse A2 Staskniv Elite

1.premie:

Per Einar Olsen, Jakobsli - Best i klassen, Årets kniv

Oddvar Moen, Herre

Egil Halvorsen, Grimstad

2. premie:

Knut Mastad, Disenå

 

 

 

 

 

 

 

Klasse B brukskniv

1.Premie:

Henning Fjeldstad, Gjøvik - Best i klassen

3.premie:

Helge Aursland, Haugesund

Steinar Krogstad, Kolvereid

Per Einar Olsen, Jakobsli

Hederlig omtale:

Vidar Grimnes, Hokksund

 

 

 

 

 

Klasse B2 Brukskniv Elite

1.premie:

Espen Norheim, Melbu - Best i klassen

2. premie:

Åge R. Fjeldberg, Nannestad

3. premie:

Knut H. Dahl, Eidsfoss

Jan Erik Jeppesen, Steinberg

Hederlig omtale:

Nils Stangeland, Skien

 

 

 

 

Klasse B3. Påkostet Brukskniv

1.premie:

Finn Schmidt, Ramnes - Best i klassen

Åge R. Fjeldberg, Nannestad

2.premie:

Espen Norheim, Melbu

Knut H. Dahl, Eidsfoss

3.premie:

Åsmund Skard, Haslum

Oddvar Helgeland, Nedstrand

Hederlig omtale:

Jonny Folland, Hjelset

Per Karlsrud, Nittedal

Roar Halvorsen, Stathelle

Kjell G. Kjenslie, Sandnes

 

 

 

Klasse C Åpen Klasse

2.premie:

Terje Stavik, Molde - Best i klassen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Klasse C2 Åpen Klasse Elite

1.premie:

Aage Bergedahl, Jevnaker - Best i klassen

Espen Norheim, Melbu

Thorbjørn Rasmussen, Råholt

2.premie:

Oddbjørn Stivold, Lillehammer

3.premie:

Åsmund Skard, Haslum

Kåre Halvorsen, Herre

Hederlig omtale:

Roger Strand, Tromsø

 

 

 

 

Klasse D Hornkniv

2.premie:

Kjell-Thore Leinhardt, Stjørdal - Best i klassen

Roar Bye, Stjørdal

3.premie:

Espen Norheim, Melbu

Kjell G. Kjenslie, Sandnes

 

 

 

 

 

 

 

Klasse I, Standard,

laminert knivblad med stikktange

1.premie:

Leif Nøsen, Hjelset - Best i klassen

2.premie:

Magne Aafløy, Kleive

3.premie:

John Gammelsæter, Meisingset

Steen Nielsen, Kristiansand

 

 

 

 

 

 

Klasse II, Mønstersmidd knivblad

med stikktange

1.premie:

Kent Andersson, Åre, Sverige - Best i klassen,

årets knivblad

2.premie:

Steen Nielsen, Kristiansand

 

 

 

 

 

 

 

Klasse III Knivblad av helstål

1.premie

Per Glerup, Strøby, Danmark - Best i klassen

 

 

Peder Kihle Schjønsby

2. premie - Best i klassen

Per Einar Olsen

1. premie - Best i klassen

Årets kniv

Aage Bergedahl

1. premie - Best i klassen

Espen Norheim

1. premie - Best i klassen

Kjell-Thore Leinhardt

2. premie - Best i klassen

Per Glerup

1. premie - Best i klassen

Leif Nøsen

1. premie - Best i klassen

Finn Schmidt

1. premie - Best i klassen

Kent Andersson

1. premie - Best i klassen

Henning Fjeldstad

1. premie - Best i klassen

Terje Stavik

2. premie - Best i klassen


Fra knivtorget på Telemark Fylkes Handelsstevnet

Fra knivtorget på Dyrsku'n i Seljord

Fra knivtorget på Dyrsku'n i Seljord

Fra knivtorget på Dyrsku'n i Seljord

Fra knivtorget på Dyrsku'n i Seljord

Fra knivtorget på Elverum

Fra knivtorget på Elverum

Fra knivtorget under Nord-Norsk villmarksmesse

Fra knivtorget under Nord-Norsk villmarksmesse

Fra Knivuken i Lundvika

Fra Knivuken i Lundvika

Klikk på bilde og les mere om Knivbladet